MŠ Podléšková

Novinky

Osvobození od úplaty za vzdělávání v měsíci lednu.

2. 1. 2021

Vážení rodiče, jelikož došlo k prodloužení nouzového stavu do 22. ledna 2021 a zároveň je evidován nepříznivý vývoj šíření onemocnění COVID-19, budete i v měsíci lednu osvobozeni od úplaty za vzdělávání - při absenci dítěte v mateřské škole po celý měsíc leden.

Vánoční vzkaz z mateřské školy…

18. 12. 2020

Vážení rodiče, letos vzhledem k okolnostem nebylo možné slavit Vánoce ve třídách společně s „Vámi“. Přestože stála spousta faktorů proti nám, tak se nakonec, díky všem pracovníkům školy, podařilo vytvořit a prožít tajemnou vánoční atmosféru společně s vašimi dětmi. Je za námi slavnostní oběd i vánoční nadílka. Věříme, že i „Vy“ doma zvládnete všechny nástrahy dnešních dní a nenecháte si zkazit vánoční čas, přestože bude letos nejspíše ovlivněn obtížnou situací, která přetrvává v naší zemi. Postavme se tomu a vytvořme si kouzelně krásné, půvabné a nezapomenutelné Vánoce, které prožijeme s těmi nejbližšími a naplno si je užijeme! Přejeme Vám pohodu po zbytek adventu, krásné Vánoce a nový rok, který umožní plnit očekávání a přání nás všech. Se srdečným pozdravem Mgr. Radka Horáková a celý kolektiv školy

Vážení rodiče, naše škola stále pokračuje v provozu, jelikož vnímáme nutnost zajistit péči o děti rodičů, kteří musí docházet do zaměstnání.

30. 10. 2020

V následujícím období, po dobu trvání nouzového stavu, budeme provoz školy organizovat podle aktuálních podmínek, které jsou ovlivňovány několika klíčovými faktory. Jedná se především o počty přítomných zaměstnankyň, které jsou dotčeny nemocí, OČR, případně nařízenou karanténou. Za stávající situace může dojít ke spojování tříd, případně pavilonů se snahou udržení provozu školy. Proto sledujte webové stránky školy, emaily a také vstupní dveře do pavilonu, jelikož se parametry provozu školy mohou změnit v krátkém časovém horizontu. Všichni vnímáme náročnost situace, které jsme vystaveni, proto apeluji na vzájemnou ohleduplnost a respektování nastavených pravidel. Prosím o vyhodnocení nutnosti docházky vašeho dítěte do mateřské školy s přesahem nad rámec svých osobních potřeb a zájmů, velmi tím „NAŠÍ“ škole pomůžete. Absence dětí v měsíci listopadu (pouze celý měsíc) bude zohledněna osvobozením od úplaty za vzdělávání předmětného měsíce. Děkuji všem, kteří se snaží pomoci škole omezením pobytu dětí v kolektivu na nezbytně nutnou dobu, přivádějí děti zdravé a respektují nastavená pravidla. Zároveň velmi děkuji pedagogům i provozním pracovníkům školy, kteří přistupují ke své práci obětavě a zodpovědně, přestože jsou na ně kladeny vysoké nároky ovlivněné aktuálními podmínkami v naší zemi. Mgr. Radka Horáková ředitelka školy

ŽÁDOST O SPOLUPRÁCI

16. 10. 2020

Vážení rodiče, vzhledem k NOUZOVÉMU STAVU a od středy 14. 10. 2020 i zpřísnění opatření, ale především z důvodu nepříznivého vývoje situace šíření COVID-19 v naší zemi se na vás obracíme s žádostí o spolupráci, podporu a odpovědný přístup. Vyhlášená opatření ministerstva zdravotnictví a ministerstva školství směřují zejména k omezení sociálních kontaktů. Žádáme vás „rodiče“ o vyhodnocení, zda je přítomnost vašeho dítěte v mateřské škole, po dobu výše uvedených vyhlášených opatření, nezbytně nutná. Rodičům, kteří tak již učinili DĚKUJEME! Všem děkujeme za spolupráci. Kolektiv MŠ.

Jídelníček

Pondělí | 25. 1. 2021

Dopolední svačina: Vesnický bochník s máslem a medem, ovoce, kakao (1,7)

Polévka: Cibulová polévka s bramborem (1,7)

Hlavní jídlo: Těstoviny zapečené s vepřovým masem, rajčatový salát s pórkem, džus (1,3,7)

Odpolední svačina: Veka, pomazánka z ryb v tomatě, paprika, ovocný čaj (1,4,7)

Úterý | 26. 1. 2021

Dopolední svačina: Šlehaný tvaroh, dětské piškoty, ovoce, ovocný čaj (1,7)

Polévka: Polévka pórková s červenou čočkou (1,7)

Hlavní jídlo: Kuřecí plátek se sýrem, vařené brambory, zeleninová obloha, sirup (1,7)

Odpolední svačina: Vrchlický chléb s tvarohovo-rajčatovou pomazánkou, okurka salátová, mléko (1,7)

Středa | 27. 1. 2021

Dopolední svačina: Středův chléb s Lučinou, ovoce, ochucené mléko (1,7)

Polévka: Polévka pohanková se zeleninou (1,7,9)

Hlavní jídlo: Svíčková na smetaně, houskový knedlík, džus (1,3,7,9)

Odpolední svačina: Houska, hermelínová pomazánka, rajčátko, ovocný čaj (1,7)

Čtvrtek | 28. 1. 2021

Dopolední svačina: Mrkvový koláč, ovoce, kávovinový nápoj (1,3,7)

Polévka: Polévka horačka s vepřovým masem (1,7,9)

Hlavní jídlo: Bulgur s krůtím masem a zeleninou ratatouille, míchaný kompot, sirup (1,7,9)

Odpolední svačina: Fit chléb se slunečnicí s rostlinným máslem Flóra, paprika, ovocný čaj (1,7)

Pátek | 29. 1. 2021

Dopolední svačina: Vrchlický chléb, tvarohová pomazánka s kapií, ovoce, kakao (1,7)

Polévka: Polévka zeleninový vývar s kapáním (1,7,9)

Hlavní jídlo: Rybí karbanátky, bramborová kaše, zelný salát s jablky a mrkví, džus (1,3,4,7)

Odpolední svačina: Vločkový rohlík s taveným sýrem, kedluben, ochucené mléko (1,7)

Seznam všech alergenů naleznete zde.