MŠ Chmelová

Testy školní zralosti na půdě školy zrušeny

17. 1. 2022

Vážení rodiče, testy školní zralosti, které se měly po dohodě s Pedagogicko-psychologickou poradnou pro Prahu 10 konat v mateřské škole, poradna zrušila. Důvodem jsou covidová opatření. Poradna Vám nabízí individuální vyšetření, která by měla probíhat během měsíce března, dubna, května. Zde odkaz na objednávkový formulář PPP pro Prahu 10 - https://www.ppp10.eu/rozdeleni-skol/materske-skoly/kontaktni-formular-materske-skoly Pokud uvažujete o odkladu školní docházky, informujte třídní učitelky, poskytnou vám informace o postupu. Dítě musí projít vyšetřením odborného poradenského pracoviště (PPP, SPC), které vyžaduje součinnost školy, proto potřebujeme vědět, kdo do poradny půjde a zároveň, kdo o odkladu školní docházky uvažuje. Paní učitelky s Vámi tuto problematiku ochotně zkonzultují. Děkujeme za spolupráci.

Uzavření mateřské školy v době vánočních prázdnin

30. 11. 2021

Vážení rodiče, mateřská škola bude z provozních důvodů v době vánočních prázdnin od 27. 12. do 31. 12. 2021 UZAVŘENA. Provoz bude znovu zahájen 3. 1. 2022. K uzavření přistupujeme vzhledem k vývoji epidemiologické situace v České republice. Škola bude v předmětném týdnu realizovat hloubkovou dezinfekci všech prostor k možnému zajištění hygienického a bezpečného prostředí pro vaše děti v nadcházejícím kalendářním roce. PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ, KLIDNÉ VÁNOCE A PŘEDEVŠÍM MNOHO ZDRAVÍ V NOVÉM ROCE 2021

Do školky patří pouze zdravé děti

7. 10. 2021

Vážení rodiče, důrazně Vás žádám o ohleduplnost a dodržování docházení do mateřské školy pouze zdravých dětí. V případě jakýchkoliv příznaků nemoci si ponechejte dítě doma. Jedná se o zdraví nás všech. Dle hygienické stanice se Covid 19 v současné chvíli významně šíří právě v dětských kolektivech. Nyní je v karanténě třída Kytičky (netýká se všech dětí, jen těch, které byly v dotčeném datu v MŠ). Pouze korektním přístupem můžeme zamezit dalším karanténním opatřením. Děkuji všem za spolupráci. Mgr. Radka Horáková

Začíná nový školní rok 2021/2022

31. 8. 2021

Vážení rodiče, dovolte mi se s Vámi touto cestou přivítat po prázdninách. Těším se na naši vzájemnou spolupráci. Věřím, že nadcházející školní rok nám umožní vzdělávání dětí v běžném režimu tak, aby společně s námi mohly v maximální možné míře objevovat vše nové, zažívat, prožívat a učit se společně se svými vrstevníky. Níže naleznete základní informace k předškolnímu vzdělávání v Mateřské škole Praha 10, Chmelová 2921/8, příspěvková organizace pro školní rok 2021/2022.

Pondělí | 24. 1. 2022

Dopolední svačina: Cizrnová pomazánka, kukuřičný chléb, kedlubna, cejlonský čaj s citrónem (1,7)

Polévka: Zeleninová polévka s fritátovými nudlemi (1,3,7,9)

Hlavní jídlo: Krůtí tokáň, celozrnné gigli, jablečný nápoj s hruškou (1,7)

Odpolední svačina: Dalamánek s pažitkovým máslem, okurka, dětské cappuccino, ovocný čaj (1,7)

Úterý | 25. 1. 2022

Dopolední svačina: Bulka s oříškovo-čokoládovým krémem, jablko, kakao, čaj z lesních plodů (1,7,8)

Polévka: Krupicová polévka s vejcem (1,3,7)

Hlavní jídlo: Hovězí ruské maso, houskový knedlík, jahodový nápoj (1,3,7,9)

Odpolední svačina: Chléb s Lučinou, cherry rajčátko, mléko, ovocný čaj (1,7)

Středa | 26. 1. 2022

Dopolední svačina: Šunková pěna, slunečnicový chléb, paprika, malinový čaj s brusinkou (1,7)

Polévka: Polévka boršč (1,7,9)

Hlavní jídlo: Obalované rybí filé, bramborová kaše s hráškem, okurkový salát, džus z tropického ovoce(1,3,4)

Odpolední svačina: Houska s Flórou a plátkovým sýrem Gouda, mrkev, kakaový nápoj Nesquick (1,7)

Čtvrtek | 27. 1. 2022

Dopolední svačina: Vaječná pomazánka, Vrchlický chléb, rajče, černý čaj s citrónem (1,3,7)

Polévka: Celerová polévka se sýrovým kapáním (1,3,7,9)

Hlavní jídlo: Kuře na indický způsob, dušená rýže s čočkou Beluga, salát z čínského zelí s cizrnou, malinový nápoj (1,7)

Odpolední svačina: Tvarohový koláček, jablko, horká čokoláda (1,3,7,8)

Pátek | 28. 1. 2022

Dopolední svačina: Rýžová kaše s jogurtem sypaná kakaem, banán, višňový čaj s banánem (7)

Polévka: Polévka z fazolí mungo s hrachem a zeleninou (1,7,9)

Hlavní jídlo: Brambory zapečené s kapustou, šunkou a smetanou, kyselá okurka, jablečný nápoj s arónií (7)

Odpolední svačina: Chléb se sýrem, paprika, bílá káva, ovocný čaj (1,7)

Seznam všech alergenů naleznete zde.