„Pěšky do školy“ aneb jak třída Kytičky navázala na loňský úspěch kamarádů z MŠ Chmelová a obsadila v kategorii mateřských škol krásné 5. místo

V září letošního roku se třída Kytiček z MŠ Podléšková zapojila do projektu PĚŠKY DO ŠKOLY. Tento projekt je součástí aktivit Evropského týdne mobility a byl připraven pro všechny školy v České republice včetně mateřských škol. Cílem projektu je zvýšit počet dětí, které se společně s rodiči budou pravidelně dopravovat do školky pěšky, na koloběžce nebo na kole.

 

Děti ze třídy Kytičky si společně se svými rodiči vyzkoušely, jaké to je chodit do školky „po svých“.

Během cesty do školky děti zvládly spoustu věcí: dívat se kolem sebe, poznávat a všímat si změn v okolí, najít novou cestu do školky a objevily prostor pro povídání s maminkou nebo tatínkem.

Vše jsme společně poctivě zaznamenávali do pěších deníčků, kam děti kreslily to, co je po cestě nejvíce zaujalo.

Po celý týden jsme se věnovali bezpečnosti a dopravě. Stavěli jsme z různých stavebnic a dopravních značek naše cestičky do školky, vytvořili jsme si společně koláž s názvem „Pěšky do školky“, hráli hry zaměřené na bezpečnost v silničním provozu, pořádali vycházky v reflexních vestičkách, naučili se novou písničku o přechodu pro chodce „Zebra“ aj.

Součástí plánovaných aktivit byla návštěva paní policistky. Ta nás spolu s medvídkem Brumlou naučila rozpoznávat nebezpečí, která nás mohou po cestě potkat a na co si máme dávat pozor. Protože se nám dařilo, dostali jsme odměny v podobě reflexních pejsků, abychom byli dobře vidět. Dostali jsme také omalovánky, které nám připomínají, co jsme se naučili.

Měli jsme v plánu ještě navštívit dopravní hřiště, kde bychom si upevnili vše, co jsme se naučili, ale bohužel, nějaký vandal nám tento záměr zhatil. Tak snad někdy jindy.

V letošním roce se do soutěže zapojilo celkem 439 základních, středních a mateřských škol. O to více nás těší naše 5. místo mezi mateřskými školami.