MÁME SE ČÍM POCHLUBIT – výsledky soutěže Pěšky do školy

Cesta do školy je příležitost hýbat se, popovídat si, někoho potkat nebo něco zažít. Chůze vás probere a nastartuje, je to balzám pro tělo i duši. Pojďte s námi pěšky do školy!“ Toto motto vzbudilo náš zájem a rozhodly jsme se k účasti v projektu Pěšky do školy.

Našim cílem bylo zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy pěšky.

Vedly nás k tomu dva hlavní důvody. Jedním z nich je skutečnost, že čím méně aut přijede až před školu, tím bezpečněji a příjemněji bude v jejím okolí. Druhým, stejně důležitým důvodem, je možnost během cesty do školy něco nového poznat, zažít nebo si třeba popovídat.

Do realizace projektu bylo zakomponováno prožitkové a místně zakotvené učení, které v sobě pojímalo všechny související oblasti. Jako klíčové vnímám aktivní zapojení rodičů.

Tímto děkuji všem zúčastněným za jejich aktivitu, nápady, kreativitu a pozitivní přístup. Přispěli tím k vynikajícímu umístění obou předškolních tříd MŠ Chmelová v soutěži, která je součástí projektu Pěšky do školy.

Jsme pyšní na 3. a 8. místo v celorepublikové konkurenci.

Mgr. Radka Horáková

ředitelka školy