MŠ Chmelová

Novinky

Vážení rodiče, naše škola stále pokračuje v provozu, jelikož vnímáme nutnost zajistit péči o děti rodičů, kteří musí docházet do zaměstnání.

30. 10. 2020

V následujícím období, po dobu trvání nouzového stavu, budeme provoz školy organizovat podle aktuálních podmínek, které jsou ovlivňovány několika klíčovými faktory. Jedná se především o počty přítomných zaměstnankyň, které jsou dotčeny nemocí, OČR, případně nařízenou karanténou. Za stávající situace může dojít ke spojování tříd, případně pavilonů se snahou udržení provozu školy. Proto sledujte webové stránky školy, emaily a také vstupní dveře do pavilonu, jelikož se parametry provozu školy mohou změnit v krátkém časovém horizontu. Všichni vnímáme náročnost situace, které jsme vystaveni, proto apeluji na vzájemnou ohleduplnost a respektování nastavených pravidel. Prosím o vyhodnocení nutnosti docházky vašeho dítěte do mateřské školy s přesahem nad rámec svých osobních potřeb a zájmů, velmi tím „NAŠÍ“ škole pomůžete. Absence dětí v měsíci listopadu (pouze celý měsíc) bude zohledněna osvobozením od úplaty za vzdělávání předmětného měsíce. Děkuji všem, kteří se snaží pomoci škole omezením pobytu dětí v kolektivu na nezbytně nutnou dobu, přivádějí děti zdravé a respektují nastavená pravidla. Zároveň velmi děkuji pedagogům i provozním pracovníkům školy, kteří přistupují ke své práci obětavě a zodpovědně, přestože jsou na ně kladeny vysoké nároky ovlivněné aktuálními podmínkami v naší zemi. Mgr. Radka Horáková ředitelka školy

ZMĚNA PROVOZU ŠKOLY od 26. do 30. 10. 2020

22. 10. 2020

Z PROVOZNÍCH DŮVODŮ dojde v týdnu od 26. do 30. 10. 2020 k uzavření jednoho pavilonu školy. V provozu bude pouze prostřední (ZELENÝ) a horní (ŽLUTÝ) pavilon. • Děti z 1. třídy budou rozděleny do 3. a 4. třídy (prostřední pavilon). • Děti z 2. třídy budou rozděleny do 5. a 6. třídy (horní pavilon). Žádáme rodiče dětí z 1. a 2. třídy, aby svým dětem přenesli věci podle rozpisu umístění dětí vyvěšeného v šatně dané třídy. Děkujeme. Provoz tříd: 3. třída 6.30 – 16.00 (do 17.00 ve 4. třídě) 4. třída 7.30 – 17.00 (do 07.30 ve 3. třídě) 5. třída 7.30 – 17.00 (do 07.30 ve 6. třídě) 6. třída 6.30 – 16.00 (do 17.00 ve 5. třídě)

ŽÁDOST O SPOLUPRÁCI

16. 10. 2020

Vážení rodiče, vzhledem k NOUZOVÉMU STAVU a od středy 14. 10. 2020 i zpřísnění opatření, ale především z důvodu nepříznivého vývoje situace šíření COVID-19 v naší zemi se na vás obracíme s žádostí o spolupráci, podporu a odpovědný přístup. Vyhlášená opatření ministerstva zdravotnictví a ministerstva školství směřují zejména k omezení sociálních kontaktů. Žádáme vás „rodiče“ o vyhodnocení, zda je přítomnost vašeho dítěte v mateřské škole, po dobu výše uvedených vyhlášených opatření, nezbytně nutná. Rodičům, kteří tak již učinili DĚKUJEME! Všem děkujeme za spolupráci. Kolektiv MŠ.

Přednáška – Společné vzdělávání dětí s odlišným mateřským jazykem, jazyková příprava jako základ pro úspěšný vstup do základní školy

28. 9. 2020

Pozvánka na akci pro rodiče aneb interkulturní setkání: Přednáška s diskuzí na téma Společné vzdělávání dětí s odlišným mateřským jazykem, jazyková příprava jako základ pro úspěšný vstup do základní školy Termín: 1. 10. 2020 Místo konání: Mateřská škola, Praha 10, Chmelová 8/2921 horní pavilon přízemí (5. třída), od 17:00 hodin Program: Mgr. Darja Kovářová, metodik prevence a psycholog PPP Praha 10 nás seznámí se základními principy společného vzdělávání dětí s odlišným mateřským jazykem v souvislosti s přípravou na vstup do základní školy. Povíme si, jak probíhá podpora dětí s odlišným mateřským jazykem v naší škole a budeme sdílet své zkušenosti. Těšíme na rodiče sloučených zařízení MŠ Chmelová a MŠ Podléšková!

Pondělí | 23. 11. 2020

Dopolední svačina: Sýrová pomazánka s celerem, tmavý chléb Triumf, rajče, mléko, ovocný čaj (1,7,9)

Polévka: Cibulová polévka s bramborem a opečeným chlebem (1,7)

Hlavní jídlo: Kuřecí maso po čínsku, dušená rýže, jablečný nápoj s hruškou, banán (9)

Odpolední svačina: Houska se šunkovým sýrem, paprika, kakao (1,7)

Úterý | 24. 11. 2020

Dopolední svačina: Tuňáková pomazánka s tvarohem, Vrchlický chléb, kedlubna, černý čaj s citrónem (1,4,7)

Polévka: Polévka z míchaných luštěnin (1,7,9)

Hlavní jídlo: Skořicové kroužky, horká čokoláda, mandarinka (1,3,7)

Odpolední svačina: Chléb s Flórou, sýr Gouda, okurka, mléko (1,7)

Středa | 25. 11. 2020

Dopolední svačina: Pomazánka z pečeného kuřecího masa, slunečnicový chléb, paprika, čaj z lesního ovoce (1,7)

Polévka: Zeleninová polévka s pohankou (1,7,9)

Hlavní jídlo: Valašské kůsky, brambory, okurkový salát, nápoj z hroznů a kiwi (1,7)

Odpolední svačina: Pudink duo, piškoty, jablko, hruškový čaj (1,3,7)

Čtvrtek | 26. 11. 2020

Dopolední svačina: Tvarohová pomazánka s pažitkou, chléb, okurka, bílá káva (1,7)

Polévka: Slepičí polévka se zeleninou a nudlemi (1,3,7,9)

Hlavní jídlo: Selská vepřová pečeně, bramborový knedlík s cibulkou, špenát, jablečný mošt (1,3,7)

Odpolední svačina: Bublanina s třešněmi, vanilkové mléko (1,3,7)

Pátek | 27. 11. 2020

Dopolední svačina: Drožďová pomazánka, veka, rajče, višňový čaj (1,3,7)

Polévka: Rajská polévka s těstovinovou rýží (1,7)

Hlavní jídlo: Pečený karbanátek, bramborová kaše, míchaný kompot, nápoj z manga (1,3,7)

Odpolední svačina: Dalamánek s ochuceným pomazánkovým máslem, paprika, kakao (1,7)

Seznam všech alergenů naleznete zde.