MŠ Podléšková

ŽÁDOST O SPOLUPRÁCI

16. 10. 2020

Vážení rodiče, vzhledem k NOUZOVÉMU STAVU a od středy 14. 10. 2020 i zpřísnění opatření, ale především z důvodu nepříznivého vývoje situace šíření COVID-19 v naší zemi se na vás obracíme s žádostí o spolupráci, podporu a odpovědný přístup. Vyhlášená opatření ministerstva zdravotnictví a ministerstva školství směřují zejména k omezení sociálních kontaktů. Žádáme vás „rodiče“ o vyhodnocení, zda je přítomnost vašeho dítěte v mateřské škole, po dobu výše uvedených vyhlášených opatření, nezbytně nutná. Rodičům, kteří tak již učinili DĚKUJEME! Všem děkujeme za spolupráci. Kolektiv MŠ.

Přednáška – Společné vzdělávání dětí s odlišným mateřským jazykem, jazyková příprava jako základ pro úspěšný vstup do základní školy

28. 9. 2020

Pozvánka na akci pro rodiče aneb interkulturní setkání: Přednáška s diskuzí na téma Společné vzdělávání dětí s odlišným mateřským jazykem, jazyková příprava jako základ pro úspěšný vstup do základní školy Termín: 1. 10. 2020 Místo konání: Mateřská škola, Praha 10, Chmelová 8/2921 horní pavilon přízemí (5. třída), od 17:00 hodin Program: Mgr. Darja Kovářová, metodik prevence a psycholog PPP Praha 10 nás seznámí se základními principy společného vzdělávání dětí s odlišným mateřským jazykem v souvislosti s přípravou na vstup do základní školy. Povíme si, jak probíhá podpora dětí s odlišným mateřským jazykem v naší škole a budeme sdílet své zkušenosti. Těšíme na rodiče sloučených zařízení MŠ Chmelová a MŠ Podléšková!

Divadélko z pytlíčku

28. 9. 2020

Akce se koná dne 6. 10. 2020. Hrát se bude na zahradě mateřské školy nejen dětem, ale i rodičům. Od 15:30 hodin pro třídu Kytičky a Tygříci, od 16:30 hodin třídy Motýlci a Sluníčka. Těšíme se na společné setkání.

31. 8. 2020

Vzhledem k rozdílným termínům a časům si konání třídní schůzky ověřte ve své kmenové třídě.

Pondělí | 26. 10. 2020

Dopolední svačina: Veka, rybičková pomazánka, rajčátko, ovocný čaj (1,4,7)

Polévka: Polévka špenátová s vejci (1,3,7)

Hlavní jídlo: Krůtí maso s paprikou, kukuřicí a červenou fazolí, dušená rýže, mrkvový salát, sirup (1,7)

Odpolední svačina: Středův chléb, drožďová pomazánka, ovoce, mléko (1,7)

Úterý | 27. 10. 2020

Dopolední svačina: Cereálie s mlékem, ovoce (1,7)

Polévka: Polévka pohanková se zeleninou (1,7,9)

Hlavní jídlo: Vepřový přírodní plátek, bramborová kaše, šopský salát (1,7)

Odpolední svačina: Houska, pomazánkové máslo ochucené, paprika, ovocné mléko (1,7)

Středa | 28. 10. 2020

Čtvrtek | 29. 10. 2020

Dopolední svačina: Vrchlický chléb s budapešťskou pomazánkou, ovoce, kakao (1,7)

Polévka: Polévka kuřecí vývar se zeleninu a těstovinou (1,7,9)

Hlavní jídlo: Svíčková na smetaně, houskový kynutý knedlík, džus (1,3,7,9)

Odpolední svačina: Veka, cizrnová pomazánka se sýrem, mrkev, ovocný čaj (1,7)

Pátek | 30. 10. 2020

Dopolední svačina: Dýňový hallouweenský moučník, ovoce, kávovinový nápoj (1,3,7)

Polévka: Polévka dýňový krém (1,7)

Hlavní jídlo: Rybí filé zapečené se sýrem a smetanou, brambory, zelný salát s koprem, ovocná šťáva (1,4,7)

Odpolední svačina: Houska s rostlinným máslem, hranolky sýru, paprika, mléko (1,7)

Seznam všech alergenů naleznete zde.