MŠ Podléšková

Novinky

Vážení rodiče, naše škola stále pokračuje v provozu, jelikož vnímáme nutnost zajistit péči o děti rodičů, kteří musí docházet do zaměstnání.

30. 10. 2020

V následujícím období, po dobu trvání nouzového stavu, budeme provoz školy organizovat podle aktuálních podmínek, které jsou ovlivňovány několika klíčovými faktory. Jedná se především o počty přítomných zaměstnankyň, které jsou dotčeny nemocí, OČR, případně nařízenou karanténou. Za stávající situace může dojít ke spojování tříd, případně pavilonů se snahou udržení provozu školy. Proto sledujte webové stránky školy, emaily a také vstupní dveře do pavilonu, jelikož se parametry provozu školy mohou změnit v krátkém časovém horizontu. Všichni vnímáme náročnost situace, které jsme vystaveni, proto apeluji na vzájemnou ohleduplnost a respektování nastavených pravidel. Prosím o vyhodnocení nutnosti docházky vašeho dítěte do mateřské školy s přesahem nad rámec svých osobních potřeb a zájmů, velmi tím „NAŠÍ“ škole pomůžete. Absence dětí v měsíci listopadu (pouze celý měsíc) bude zohledněna osvobozením od úplaty za vzdělávání předmětného měsíce. Děkuji všem, kteří se snaží pomoci škole omezením pobytu dětí v kolektivu na nezbytně nutnou dobu, přivádějí děti zdravé a respektují nastavená pravidla. Zároveň velmi děkuji pedagogům i provozním pracovníkům školy, kteří přistupují ke své práci obětavě a zodpovědně, přestože jsou na ně kladeny vysoké nároky ovlivněné aktuálními podmínkami v naší zemi. Mgr. Radka Horáková ředitelka školy

ŽÁDOST O SPOLUPRÁCI

16. 10. 2020

Vážení rodiče, vzhledem k NOUZOVÉMU STAVU a od středy 14. 10. 2020 i zpřísnění opatření, ale především z důvodu nepříznivého vývoje situace šíření COVID-19 v naší zemi se na vás obracíme s žádostí o spolupráci, podporu a odpovědný přístup. Vyhlášená opatření ministerstva zdravotnictví a ministerstva školství směřují zejména k omezení sociálních kontaktů. Žádáme vás „rodiče“ o vyhodnocení, zda je přítomnost vašeho dítěte v mateřské škole, po dobu výše uvedených vyhlášených opatření, nezbytně nutná. Rodičům, kteří tak již učinili DĚKUJEME! Všem děkujeme za spolupráci. Kolektiv MŠ.

Přednáška – Společné vzdělávání dětí s odlišným mateřským jazykem, jazyková příprava jako základ pro úspěšný vstup do základní školy

28. 9. 2020

Pozvánka na akci pro rodiče aneb interkulturní setkání: Přednáška s diskuzí na téma Společné vzdělávání dětí s odlišným mateřským jazykem, jazyková příprava jako základ pro úspěšný vstup do základní školy Termín: 1. 10. 2020 Místo konání: Mateřská škola, Praha 10, Chmelová 8/2921 horní pavilon přízemí (5. třída), od 17:00 hodin Program: Mgr. Darja Kovářová, metodik prevence a psycholog PPP Praha 10 nás seznámí se základními principy společného vzdělávání dětí s odlišným mateřským jazykem v souvislosti s přípravou na vstup do základní školy. Povíme si, jak probíhá podpora dětí s odlišným mateřským jazykem v naší škole a budeme sdílet své zkušenosti. Těšíme na rodiče sloučených zařízení MŠ Chmelová a MŠ Podléšková!

Divadélko z pytlíčku

28. 9. 2020

Akce se koná dne 6. 10. 2020. Hrát se bude na zahradě mateřské školy nejen dětem, ale i rodičům. Od 15:30 hodin pro třídu Kytičky a Tygříci, od 16:30 hodin třídy Motýlci a Sluníčka. Těšíme se na společné setkání.

Pondělí | 23. 11. 2020

Dopolední svačina: Veka s rybičkovou pomazánkou, salátová okurka, ovocný čaj (1,4,7)

Polévka: Polévka květáková s bramborem (1,7)

Hlavní jídlo: Kovbojské fazole s krůtím masem, Středův chléb, sirup (1,7)

Odpolední svačina: Vrchlický chléb, pomazánka tvarohová s rajčetem a paprikou, ovoce, mléko (1,7)

Úterý | 24. 11. 2020

Dopolední svačina: Domácí jablečný koláč, ovoce, dětské cappuccino (1,3,7)

Polévka: Polévka jáhlová se zeleninou (1,7,9)

Hlavní jídlo: Vepřové nudličky s pórkem a lilkem, vařené brambory, rajčatový salát, džus (1,7)

Odpolední svačina: Houska, pomazánka mrkvová s celerem a taveným sýrem, rajče, kakao (1,7,9)

Středa | 25. 11. 2020

Dopolední svačina: Středův chléb, pomazánka ředkvičková, karotka, ovocný čaj (1,7)

Polévka: Polévka česneková s bramborem (1,7)

Hlavní jídlo: Kuře na paprice, houskový knedlík, sirup (1,3,7)

Odpolední svačina: Rohlík, máslo s jahodovým džemem, ovoce, mléko (1,7)

Čtvrtek | 26. 11. 2020

Dopolední svačina: Fit chléb, pomazánka tvarohová se salátovou okurkou a vařeným vejcem, salátová okurka, ovocný čaj (1,3,7)

Polévka: Polévka kuřecí vývar s těstovinou (1,7,9)

Hlavní jídlo: Těstoviny s kuřecím masem, brokolicí a sýrovou omáčkou, mrkvový salát, džus (1,7)

Odpolední svačina: Vločkový rohlík s rostlinným máslem, ovoce, mléko (1,7)

Pátek | 27. 11. 2020

Dopolední svačina: Čokoládový pudink, dětské piškoty, ovoce, ovocný čaj (1,7)

Polévka: Polévka bramborová (1,7,9)

Hlavní jídlo: Pečené rybí filé na cuketách a smetaně, šťouchané brambory, sirup (4,7)

Odpolední svačina: Vrchlický chléb, pomazánka ze strouhaného sýra, paprika, mléko (1,7)

Seznam všech alergenů naleznete zde.